20 РОКІВ НА РИНКУ! МИ РОЗШИРЮЄМОСЯ І ОНОВЛЮЄМОСЯ!

Монтаж теплового насоса - особливості та можливі помилки


При будівництві будь-якого будинку обов'язково виникає питання, як забезпечити його теплом. А якщо поблизу немає системи газопостачання, він стає особливо актуальним. У цьому випадку джерелом тепла може стати тепловий насос. Він допоможе скоротити експлуатаційні витрати на утримання будинку та дозволить придбати енергонезалежність.

Теплові насоси представлені на ринку декількома моделями, кожна з яких працює у своєму режимі. Все залежить від джерела тепла - повітря, вода, ґрунт і від проектованої системи теплопостачання. Один з варіантів - геотермальні або розсольно-водяні насоси. Вони забезпечать наявність тепла і гарячої води незалежно від зовнішніх кліматичних умов при збереженні високого коефіцієнта перетворення електричної енергії в теплову.

Стабільна і надійна робота теплового насоса можлива тільки при правильному виборі устаткування і грамотному проектуванні. Не менш важливий кваліфікований монтаж системи опалення та зовнішнього контуру. Вартість подібних робіт порівнянна з вартістю теплового насоса. Тому багато замовників прагнуть заощадити на монтажі, що призводить до ряду негативних наслідків. Наприклад, для будинку площею 150 квадратних метрів з тепловим навантаженням 60 Вт / м2 потрібен тепловий насос потужністю приблизно вісім кіловат. Зовнішній контур влаштовується таким чином: загальна протяжність джерела тепла - не менше 160 метрів. Всього це три свердловини, кожна глибиною від 54 метрів, відстань між ними - від шести метрів і більше. В результаті розсол заходить із землі тільки з плюсовою температурою. У всіх інших випадках насос швидко вийде з ладу, так як через відсутність регенерації грунт замерзне.

Ще одна помилка - відсутність або неправильне виконання тампонування свердловин, яке необхідно для забезпечення безперебійного процесу теплопередачі від грунту до розсолу, циркулюючому в зовнішньому контурі. При тампонуванні свердловини заповнюються спеціальним матеріалом з високими експлуатаційними якостями і теплотехнічними характеристиками.

Серед інших наслідків неправильного монтажу системи опалення та зовнішнього контуру можна відзначити не герметичність вікон і дверей і, як наслідок, значні втрати тепла. Тому так важливо довірити вибір теплових насосів і монтаж системи опалення професіоналам. Інакше немає сенсу витрачати гроші на дороге обладнання.