20 РОКІВ НА РИНКУ! МИ РОЗШИРЮЄМОСЯ І ОНОВЛЮЄМОСЯ!

Способи укладання контуру системи тепла підлога: «змійка» або «ракушка»?


У сучасних будівлях і будинках широко застосовуються поліпропіленові, поліетиленові, мідні та металопластикові труби. Вони закладаються в підлогу і не міняються протягом усього терміну експлуатації об'єкта. Тому до їх якості пред'являються суворі вимоги. У Європі популярні поліетиленові труби, так як вони відмінно переносять вплив і вологи, і агресивних середовищ. Завдяки цьому в них можна використовувати незамерзаючі теплоносії і їх розчини.

Контур теплої підлоги повинен бути виконаний у вигляді єдиної труби, ніяких з'єднань і стиків. Але в деяких випадках, наприклад, при значній площі або опалювальному навантаженні, допускається використання більше одного контура.

ot1Контур теплої підлоги укладається різними способами. Найпоширеніші - «змійка» і «ракушка».

Другий варіант застосовується частіше, так як має меншу кількість різких вигинів труби і внаслідок цього володіє високими гідравлічними характеристиками. Ця схема часто використовується при влаштуванні теплої підлоги в заміських будинках, на промислових об'єктах, а також у приміщеннях з малими тепловтратами. Головна перевага цього способу - простота проектування і установки. «Змійка» відмінно підходить для приміщень неправильної форми, наприклад, ванна або балкон, або великих нежитлових об'єктів - торгові зали, ангари. Для обігріву ділянок під нахилом вона також незамінна. «Ракушка» припускає чергування прямих і зворотних труб, завдяки чому, основна поверхня гріючої панелі нагрівається більш рівномірно.

ot2Спосіб укладання труб впливає на рівномірність нагріву підлоги і, в першу чергу, значення має відстань укладання. За нормами він повинен знаходитися в межах 100-300 міліметрів. Укладання з відстанню 150 мм роблять в теплонавантажених приміщеннях, у зовнішніх стін, в санвузлах і тих приміщеннях, де важливо забезпечити рівномірність розподілу температури по поверхні підлоги. Крок між петлями, незалежно від технології укладання, повинен бути мінімальним в граничних зонах і на ділянках підвищеної тепловтрати. Довжина однієї петлі - не більше 70 м.