20 РОКІВ НА РИНКУ! МИ РОЗШИРЮЄМОСЯ І ОНОВЛЮЄМОСЯ!

Професійний монтаж теплових насосів


монтаж теплових насосів

Тепловий насос являє собою агрегат, який виробляє теплову енергію для опалювальних систем. Дане обладнання характеризується високою ефективністю - для виробництва 1 кіловата йому потрібно всього 0,22-0,33 кВт електроенергії (геотермальні насоси).

Популярність теплових насосів в нашій країні постійно збільшується. Монтаж пристроїв пов'язаний зі значними труднощами, а тому необхідно користуватися послугами досвідчених високопрофесійних фахівців. В активі нашої компанії (на початок 2015 року) - двадцять вісім встановлених геотермальних і 13 повітряних теплових насосів.

Як працює тепловий насос

В основі функціонування теплового насоса лежить паркан енергії з навколишнього середовища - землі, води чи повітря. Устаткування перетворює його в високопотенційну теплову енергію, яка використовується в опалювальних системах. Необхідна електроенергія витрачається тільки на роботу окремих систем і вузлів насоса - компресора, вбудованих циркуляційних насосів, автоматики і т.д. За допомогою даного агрегату можна забезпечити власне житло теплом, що відбирається у самої природи.

Недоліки опалювального устаткування, яких немає в тепловіих насосах

  • Висока вартість газу. Низькі світові запаси блакитного палива, погіршення відносин між Україною та основним європейським постачальником газу - Росією, нерегулярні поставки, жорстко регульована політика ціноутворення - всі ці фактори обумовлюють постійне зростання вартості газу.
  • Погана якість блакитного палива. Нерідко в газі присутня велика кількість повітря, через що він стає менш ефективним. До того ж, це безпосередньо впливає на чистоту теплообмінника в котлі.
  • Падіння тиску газу. Відбувається через підвищене споживання, особливо в холодний період. В результаті котел або працює слабо, або взагалі зупиняється.
  • Дорожнеча прокладання газопроводу. Вигода від використання теплового насосу очевидна, навіть якщо вартість підведення не перевищує його установку. Не потрібно буде оплачувати газ, а також бути залежним від своїх сусідів.
  • Для облаштування топкової з тепловим насосом не існує жорстких вимог, як для облаштування топкової з газовим котлом. Облаштування топкової для газового котла - жорстка вимога. Обов'язкова вимога - висота стелі, наявність вікна певної площі, закладка вогнетривких матеріалів.
  • Підвищена небезпека газу. Незважаючи на те, що сучасні котли являють собою надійне обладнання, з ладу можуть виходити окремі елементи трубопроводу - крани, підводка, фільтри і т.д., а також сама магістраль. Велика концентрація газу в повітрі і іскра - це вибухонебезпечний тандем.
  • Газовий котел вимагає більш частого сервісного обслуговування, на відміну від теплового насосу.

Різновиди теплових насосів

На сьогоднішній день існує три види теплових насосів - геотермальні, повітряні та водяні. Принцип роботи першого полягає в паркані тепла з грунту. Водяний - забирає воду зі свердловини і водоймищ. Геотермальні теплові насоси найбільш ефективні і багатофункціональні, а тому й найпопулярніші.

У свою чергу, повітряний тепловий насос використовує тепло повітряної маси. Серед основних переваг - висока екологічність і доступна ціна. Значну ефективність обидві установки демонструють при підключенні до системи «тепла підлога».